Nejčastěji kladené dotazy

1) Co mohu dělat, když se mi na oblečení dostane nějaké lepidlo?

Přestože většina našich lepidel je netekutá, může se vám někdy stát, že se vám lepidlo dostane na rukáv. Oblečení předem namočte asi na 10 minut do studené vody. Dodržujte pokyny pro praní na štítku oděvu a nečistěte jej chemicky.

2) Jak mohu udržet lepidlo v dobrém stavu?

Pro dlouhotrvající výsledky umístěte uzávěr na lepicí tyčinku a správně jej zavřete, když jej nepotřebujete déle než dvě minuty. Zabráníte tak jejímu vysychání.
Všechna lepidla mají ráda teplo a útulnost. Tak je chraňte před mrazem.

Věděli jste, že Henkel v roce 1969 vynalezl úplně první lepidlo? Tento nápad přišel na základě studia tuby rtěnky a pohodlí, které poskytovala při aplikaci. Tento typ aplikátoru se osvědčil jako snadný a pohodlný způsob lepení a je nejlepším řešením lepení pro děti: Snadné, čisté a bezpečné. Skvělé nápady mohou přijít odkudkoli!

3) Na co si musím dát pozor, když lepím s dětmi?

Tyčinky Pritt neobsahují rozpouštědla a originální tyčinky Pritt dokonce neobsahují PVP. Některé naše výrobky ovšem v sobě zahrnují malé části těchto látek (např. Tekutá lepidla), a proto nejsou vhodné pro děti do 3 let a měly by být používány pod dohledem rodičů.

4) Jak mohu vyrovnat smyčky pásky, které se objevují v mém lepicím válečku Pritt?

Pokud se ve vašem lepicím válečku Pritt objeví smyčka pásky, použijte ji třikrát nebo vícekrát na kus papíru. Tím smyčka zmizí.

Nejnovější modely lepících válečků Pritt jsou vybaveny tlačítkem, které ještě více usnadňuje zploštění smyček.

5) Proč existují různé barevné lepicí rollery?

Barvy používáme k rozlišení produktů trvalého (permanentního) a snímatelného (nepermanentního) lepení.
Permanentní lepicí produkty jsou označeny červenou barvou, nepermanentní produkty mají žlutou část. Díky tomu je na vašem stole snadno rozeznáte.

6) Jaký je nejlepší způsob, jak…

... nalepit fotky?

Doporučujeme používat Pritt lepicí tyčinku nebo naše lepicí rollery (ať už jednorázový Roller Compact nebo Refill Roller s možností výměny náplně).

…kreativně tvořit s papírem?

Doporučujeme použít Pritt lepicí tyčinku, Pritt Gamafix nebo Pritt nová klovatina.

… tvořit pomocí látek a oblečení?

Doporučujeme lepit Pritt lepicí tyčinkou.

… opravit větší plochy?

Doporučujeme použití našich korekčních rollerů či korekčního pera.

… pověsit plakáty na zeď?

Doporučujeme použití lepící gumy Multi Fix.

7) Kolik úsilí věnuje Pritt otázkám udržitelnosti?

Společnost Henkel si uvědomuje potřebu harmonizovat ekonomické, ekologické a sociální cíle a aktivně přijímá odpovědnost v rámci své sféry vlivu a přispívá ke globální implementaci udržitelných řešení.


V roce 1991 začala společnost Henkel vyvíjet alternativy k různým surovinám. Pro Pritt lepicí tyčinku byl Henkel první, kdo nahradil suroviny na bázi minerálních olejů vhodnými obnovitelnými surovinami.


Zákazníci i spotřebitelé se mohou spolehnout na skutečnost, že produkty a technologie společnosti Henkel byly důkladně testovány, aby bylo zajištěno, že jsou-li používány k určenému účelu, jsou bezpečné pro zdraví a životní prostředí.

Například celá naše řada lepicích tyčinek neobsahuje rozpouštědla. Přibližně 90 % adhezivních složek používaných v Pritt Stick je vyrobeno z obnovitelných surovin, včetně vody.


Obal Pritt Stick neobsahuje PVC a je certifikován, aby vyhovoval přísné legislativě EU pro bezpečnost dětí. Korekční válečky Pritt Refill Correction Roller se snadno plní, což pomáhá šetřit zdroje a předcházet plýtvání.

8) Je pravda, že Pritt Stick byla vůbec první lepicí tyčinka?

Ano, bylo to v roce 1969, kdy inženýr společnosti Henkel, Dr. Wolfgang Dierichs, vynalezl Pritt lepicí tyčinku. Napadlo jej to poté, co zahlídl ženu, která si na rty nanášela rtěnku. Dr. Dierichs si pomyslel: "Proč nevytvořit lepidlo ve tvaru rtěnky, které je rychlé, čisté a přesné?" – a tak se zrodila lepicí tyčinka Pritt.

Od té doby už svět lepení nikdy nebyl stejný – spotřebitelé měli konečně čistý a pohodlný způsob lepení!
Za více než 30 let od doby, kdy se na trh dostalo první „lepidlo v trubičkách“, společnost Henkel prodala více než 1 miliardu lepicích tyčinek ve 121 zemích, což odlišuje Pritt jako skutečnou celosvětovou značku.

9) Jak mohu zabránit vysychání tyčinek?

Speciální vzduchotěsný systém uzávěr + tuba udrží lepidlo déle "funkční". To prodlužuje životnost produktu o několik let, což pomáhá šetřit zdroje a předcházet plýtvání.

10) Jaký je nejvhodnější produkt pro koláž?

Doporučujeme používat Pritt lepicí tyčinky, protože jejich aplikace je obzvláště čistá a snadná.

Lepidlo Pritt nová klovatina či Gamafix je také ideální pro lepení nejrůznějších materiálů pro vytváření koláží, obrázků, modelů atd.

11) Chtěl/a bych se dozvědět více o historii Pritt. Jak to začalo?

V roce 1967 dostal výzkumník společnosti Henkel Dr. Wolfgang Dierichs svůj nápad na lepidlo Pritt. Vývoj první tyčinky Pritt byl inspirován tubou rtěnky a celý vývoj trval pouhé dva roky. V roce 1969 tak byla první lepicí tyčinka na světě.

Další informace o historii společnosti Pritt naleznete v části „O nás“.

12) Kdo je Pritt panáček neboli Pritťáček?

Pritt panáček je náš oblíbený maskot značky Pritt.

Postavu vynalezl v roce 1987 pan Arnold Sindle v Manchesteru ve Velké Británii.
V roce 2007 byl Pritt panáček poprvé uveden na lepicích tyčinkách Pritt.

13) Mám nápad, o který bych se rád podělil/a! Jak se s Vámi mohu spojit?

Stále hledáme nové a zajímavé nápady!

Neváhejte nás kontaktovat přes náš Facebook: https://fb.me/prittcz či na email: lepidla.acc@henkel.com

14) Mám nějaké připomínky k vašemu produktu. Jak se s Vámi mohu spojit?

Velmi nás zajímá váš názor na naše produkty.

Pokud máte nějaké připomínky nebo návrhy na zlepšení, neváhejte nás kontaktovat ať už přes náš Facebook: https://fb.me/prittcz či email: lepidla.acc@henkel.com