Historie značky Pritt

Historie značky Pritt

V roce 1969 vynalezl Henkel první lepicí tyčinku na světě a od té doby už svět lepení nikdy nebyl stejný. Objevte nejpamátnější fakta a události, které se staly od uvedení značky na trh, jako je změna designu v průběhu let a technologický vývoj.

Podívejte se na události značky a podívejte se, jak byla naše celosvětová značka vybudována a jak byla vypuštěna do vesmíru.

1969

V roce 1969 společnost Henkel vynalezla první lepicí tyčinku na světě poté, co se inspirovala aplikátory rtěnek. Od té doby už svět lepení nikdy nebyl stejný, protože spotřebitelé měli konečně čistý a pohodlný způsob lepení! Téměř 50 let poté, co se na trh dostala první lepicí tyčinka, Henkel prodal více než 1 miliardu lepicích tyčinek ve 121 zemích, což z Pritt dělá skutečnou celosvětovou značku.

1971

Pritt stick je k dispozici ve 38 zemích. Značku a její kvalitní produkci začíná poznávat stále více lidí.

1988

Je spuštěn nový design lepicí tyčinky, který usnadňuje ještě více její použití.

1995

V roce 1995 Henkel kupuje od německé společnosti Pelikan obchod s rollery. Pod svým vedením jako přední světový výrobce lepidel Henkel dále rozšiřuje svůj sortiment rollerů o nové, kompaktní a ergonomické konstrukce pro opravy a lepení.

1999

Společnost Henkel vstupuje na trh s lepicími páskami a s vynálezem lepicího rolleru.

2000

Henkel začíná rok 2000 představením korekčního rolleru s nejužší šířkou pro opravy jednotlivých znaků. Nyní lze i ty nejmenší chyby rychle zakrýt pouhým tahem pera!

2001

Pritt není jen celosvětovovou značkou, v březnu 2001 se stává doslova „univerzální“! 17. března 2001, přesně v 09:23, raketa Soyuz odstartuje z kosmodomu Bajkonur v Kazachstánu a nese náklad produktů Pritt směřující k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Na palubě ruský kosmonaut Jurij Usachev, velitel ISS, osobně testuje produkty Pritt. Při důsledném každodenním používání v podmínkách nulové gravitace a dalších extrémních vesmírných podmínkách je Pritt oficiálně oceněna exkluzivní pečetí „Vesmírně odolná kvalita“.
 

2003

V roce 2003 Henkel uvádí na trh několik vzrušujících nových produktů: "No More Scissors" je průhledná páska s vroubkovanými okraji, takže ji lze snadno roztrhnout rukou. A naše vyměnitelné rollery (lepicí i korekční).

2005

Zavedení korekčního rolleru Pritt umožňuje spotřebiteli korigovat i do stran. Důsledný vývoj řady rollerů se vyplácí: „Korekční Comfort Roller“ navazuje na úspěch Lepicího Compact rolleru, vítěze inovační soutěže „Produkt roku“ (FVKK).

Korekční roller Pritt pro boční korekci získává díky svému vynikajícímu designu ocenění „Red Dot Design Award 2005“.

2009

Pritt představuje svou řadu tekutých lepidel dostupných ve 40g a 90g lahvičkách. Jedinečný tvar lahví umožňuje snadnou a přesnou manipulaci pro všechny druhy řemeslných prací. Jeho ergonomický tvar a složení bez rozpouštědel činí toto lepidlo ideální pro děti.

2010

Pritt uvádí na trh novou lepicí tyčinku, která je díky novému složení z 90 % přírodních ingrediencí* pro děti bezpečnější a je silnější a čistší než kdy jindy.

2011

Pritt uvádí na trh novou lepicí tyčinku, která je díky novému složení z 90 % přírodních ingrediencí* pro děti bezpečnější a je silnější a čistší než kdy jindy.

2014

Letos Pritt znovu uvádí na trh své barevné lepicí tyčinky pro zábavnou dekoraci. Barevné Pritt lepicí tyčinky zůstanou barevné! Děti mohou svá řemesla ozdobit přidáním třpytek nebo čehokoli jiného, co si dokážou představit.

K dispozici také v barevné škále duhy, čtyři tyčinky v různých barvách, které lze ozdobit ještě barevnějším způsobem. A co je ještě lepší, všechny produkty jsou dostupné v jedinečné receptuře Pritt z 90 % přírodních ingrediencí (včetně vody).

2015

Pritt lepicí tyčinka přichází s magickým zvratem! Pritt znovu uvádí na trh lepicí tyčinku Magic Stick v jedinečném, patentovaném složení 90% přírodních ingrediencí*. Magic Blue Stick má modrou barvu, ale schne průhledně, takže děti při tvoření vědí, kam už nanesly lepidlo (*včetně vody).

2016

Pritt uvádí na trh nové lepicí tyčinky Glitter Glue Sticks v červené a žluté barvě. Děti si mohou užívat neomezenou kreativitu, snadné použití a navíc vynikající dobu schnutí a výkon. Rodiče mohou být klidní, protože složení je založeno z 90 % na přírodních ingrediencích*, je omyvatelné při nízkých teplotách, cenově dostupné, a tudíž bez nepořádku! (*včetně vody).

2017

Pritt uvádí na trh nové korekční a lepicí rollery s novými flexibilními hroty, které vám umožňí korigovat nanášení v jakémkoli směru. Nové lepicí rollery s novou generací lepicí pásky - bez žádného trhání a navlékání. Hladká a přesná aplikace pro čistou korekci a lepení.