Produkce

Věděli jste, že Henkel byla první společností, která vynalezla koncept lepicí tyčinky? Po tomto novém vynálezu jsme uvedli Pritt, jedinečnou značku, která vyrábí lepidla s použitím bramborového škrobu.

Tento typ aplikátoru se osvědčil jako snadný a pohodlný způsob lepení a je nejlepším řešením lepení pro děti: Snadné, čisté a bezpečné. Zjistěte, jak se naše produkty vyrábějí, distribuují a jak jsme zlepšili náš výrobní proces od doby před téměř 50 lety.

Výroba lepicí tyčinky

Věděli jste, že Henkel v roce 1969 vynalezl úplně první lepicí tyčinku? Tento nápad přišel na základě studia tuby rtěnky a pohodlí, které poskytovala při aplikaci.

Tento typ aplikátoru se osvědčil jako snadný a pohodlný způsob lepení a je nejlepším řešením lepení pro děti: Snadné, čisté a bezpečné. Skvělé nápady mohou přijít odkudkoli!

Náš tým vědců

Dnes má Henkel mnoho vědců, kteří vyvíjejí nové produkty a testují své nápady v laboratořích. K výrobě lepicích tyčinek využíváme techniku "vaření".

Vědci vytvářejí „recept“ na lepidlo, který pak aplikujeme na výrobu našich produktů. Klikněte zde, pokud si chcete vyrobit vlastní lepidlo!

Pritťácká kuchyně

Zde začíná výroba – v naší „kuchyni“ lepicích tyčinek. Velká nádrž se používá k smíchání všech přísad lepidla dohromady, které se pak vaří podle našeho speciálního "receptu na lepidlo".

Po promíchání je lepidlo čerpáno o patro níže k plnicí lince.

Zpět do minulosti

Před téměř 50 lety se k výrobě lepicích tyčinek nepoužívaly počítače. Dnes naše továrna běží efektivněji a celý proces lze bedlivě monitorovat pomocí počítače, i když některé kroky ještě stále musí hlídat naši vědci.

Plnící linka

Proces plnění začíná, když jsou prázdné tuby s lepicími tyčinkami přepravovány z velkého zásobníku na pohyblivou rampu a na dopravník plnicí linky.

Henkel vyrábí několik velikostí lepicích tyčinek. Přestože máme různé plnicí linky pro každou velikost, všechny fungují v našich továrnách po celém světě v podstatě stejně.

Automatizované stroje

Automatizované linky pomáhají úhledně zarovnat tuby s lepicími tyčinkami. Cestují po lince až do "čerpací stanice" (kde dochází k naplnění tubiček).

Zde můžete vidět, jak naše tuby s lepicími tyčinkami vstupují do "čerpací stanice". Naše linky jsou schopny naplnit více než 200 000 tyčinek denně. V této fázi musí být lepidlo v kapalné formě, aby naplnilo zkumavky, takže je velmi horké.

Trubky horkého tekutého lepidla se musí přesunout do chladicí stanice, než je možné je uzavřít a dále s nimi manipulovat.

Ochlazené tuby jsou připraveny k uzavření

Automatizované „rameno“ uzavírá tuby. Poté, co jsou tyčinky lepidla zavíčkovány, jsou umístěny na balicí "podnosy" a procházejí druhým chladičem, aby se zajistilo, že se teplé lepidlo skutečně změnilo na tyčinku připravenou k použití.

A je hotovo!

Lepicí tyčinky se zasílají do obchodů a jsou připraveny vám pomoci se všemi vašimi „lepícími“ projekty doma, ve škole nebo v kanceláři – čistě, rychle a přesně.